تاریخ انتشار :جمعه ۳۱ اردیبهشت ۹۵.::. ساعت : ۷:۲۷ ب.ظ
کدخبر : 1966
Print Friendly, PDF & Email

نظر سه نفر از مراجع معظم تقلید در مورد دعا و استغاثه در نیمه شعبان

استاد محمد شجاعی مدیر مسؤول محترم مؤسسه منتظران منجی، استفتایی را از مراجع عظام تقلید در خصوص تأیید اقامه نماز و دعای استغاثه به امام زمان در مراسم احیاء نیمه شعبان انجام داده‌اند که این استقتاء و پاسخ آن بزرگواران در ادامه می‌آید.

به گزارش پایگاه تحلیلی ظهور آنلاین،در آستانه میلاد مسعود منجی انسان ها وانسانیت، حضرت “بقیت الله الاعظم ” ارواحنا فداه قرار گرفته ایم; با تأیید و تأکید وتشویق ولی امر مسلمین، مراجع عظام وسایر علما و بزرگان دین به دعای مضطرانه به درگاه الهی می پردازیم واز حضرتش برطرف شدن موانع ظهور مولایمان را در خواست می کنیم.

این دعوت، پاسخی به سفارش ودستور اکید حضرت امام صادق علیه السلام، به دعای مضطرانه برای “فرج آل محمد” علیهم السلام است. هم چنین پاسخی به دستور اکید حضرت صاحب الزمان -عجل الله تعالی فرجه الشریف- مبنی بردعای زیاد برای فرج ایشان است. لذا همه منتظران را دعوت می کنیم در تمام مساجد و مکان های مقدس در داخل وخارج کشور در شب نیمه شعبان به احیای سفارش شده از سوی معصومین-علیهم السلام- پرداخته وبرای فرج حضرت منجی، مهدی موعود -علیه السلام- دعای مضطرانه کنیم.

با توجه به اهمیت لزوم دعا و اضطرار به درگاه خداوند باری تعالی برای تعجیل در امر ظهور، مؤسسه منتظران منجی همه ساله در شب نیمه شعبان مراسم احیا برپا می‌کند؛ به همین منظور جناب استاد محمد شجاعی مدیر مسؤول محترم مؤسسه، استفتایی را از مراجع عظام تقلید در خصوص تأیید اقامه نماز و دعای استغاثه به امام زمان در مراسم احیاء نیمه شعبان انجام داده‌اند که این استقتاء و پاسخ آن بزرگواران در ادامه می‌آید.

 

بسمه تعالی

با استفاده از دعاها و نمازهایی که در منابع معتبر وارد شده، کار بسیار خوبی است؛ برای موفقیت شما دعا می‌کنم.

ناصر مکارم شیرازی

۹۵/۲/۲۰

 

 

بسم‌الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم

کار شما بسیار خوب و دارای فضیلت و ثواب است.

با توفیق خداوند متعال، با گامهایی محکمو استوار به انجام آن بپردازید.

ولی این عبارت را نیز که در توقیعی که آن حضرت ارواحنا له الفداء برای شیخ مفید مرقوم فرمودند مورد تذکر قرار بدهید :

اگر دلهای شیعیان ما همگی در راه وفا به عهد و پیمانی که با ما بسته‌اند متحد میشد ملاقات آنها با ما، این اندازه به تأخیر نمیافتاد.

(احتجاج طبرسی ج ۲ ص ۳۲۴)

ملتمس دعا

حسین نوری همدانی

۹۵/۲/۲۲

 

 

بسمه تعالی

استفاده از ادعیه و راههای استغاثه که از طریق اهل بیت عصمت و طهارت صلوات علیهم رسیده در این مراسم، بسیار نیکو و پسندیده می‌باشد. ان‌شاءالله خداوند توفیق عنایت فرماید.

 

امیرمحسن سلطان احمدی

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه مطلب : http://zohooronline.ir/1966

(*** استفاده از این مطلب با درج منبع آن “ظهورآنلاین” بلا مانع می باشد.***)

نظرات بسته شده است.