تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۸ دی ۹۶.::. ساعت : ۹:۵۳ ق.ظ
کدخبر : 2090
Print Friendly, PDF & Email
آیت الله قرهی بیان کرد؛

اتصال به امام زمان (عج) راه درک قرآن

آیت الله قرهی: اگر اتصال با قرآن ناطق امام زمان‌(عج) برقرار کردید و این اتصال زیاد شد قطعا طولی نمی‌کشد که قرآن صامت را هم خوب درک می کنید و حرف حرف قرآن را هم می فهمید.

به گزارش ظهور آنلاین، آیت الله روح الله قرهیف تولیت حوزه علمیه امام مهدی (عج) شب گذشته در جلسه تفسیر هفتگی خود با بیان اینکه باید این قرآن را پاس بداریم، گفت: گفتند حتی به آیات قرآن هم نباید بدون وضو دست زد، چون هر چه انسان عمیق به مطالب قرآن وارد می‌شود می‌بیند غوغا و محشر است، حتی یکی از شفاعت کنندگان در قیامت قرآن است که آنجا شفیع می شود.

وی ادامه داد: علامه حسن زاده آملی بیان فرمودند که من آن موقعی که لطف خداوند شامل حال من شد و قرآن را خداوند به من مرحمت کردند از آن موقع بر همه مطالب علوم عقلی تسلط پیدا کردم، به حدی که وقتی فیلسوف‌ها و پروفسورها خدمت علامه طباطبایی می‌آمدند تعجب می‌کردند و همه آنها فقط از انس با قرآن بود.

آیت الله قرهی با تاکید اینکه مهم بودن قرآن با گره خوردن به قرآن ناطق معصومین است، گفت: تا می‌توانید با قرآن انس بگیرید و با بی‌توجهی آن را نخوانید، چیزی خدا به ما داده که الان متوجه نمی‌شویم، اما نکته مهم این‌که قرآن وقتی مهم است که با قرآن ناطق گرده خورده باشد خصوصا امام زمان(عج). برای ادراک بیشتر و فهم بیشتر قرآن سعی کنید حتما با امام زمان (عج) متصل شوید، هر ساعت یک دعای سلامتی برای امام زمان (عج) بخوانید و آخر شب هم قبل از خواب دقایقی با قرآن ناطق حرف بزنید. بدانید تنها راه مانوس شدن و ادراک قرآن با اتصال با امام زمان (عج) است.

اتصال به امام زمان (عج) جهت ادراک قرآن

وی گفت: اگر اتصال با قرآن ناطق امام زمان‌(عج) برقرار کردید و این اتصال زیاد شد قطعا طولی نمی‌کشد که قرآن صامت را هم خوب درک می کنید و حرف حرف قرآن را هم می فهمید.

آیت الله قرهی تاکید کرد: سعی کنید هر شب موقع خواب سعی کنید یک فاتحه برای حضرت نرجس خاتون (س) والده امام زمان (عج) بخوانید و چند دقیقه هم با آقا جان خلوت نموده و با ایشان اتصال داشته باشید، بدانید که در این دوران آخرالزمان که بارندگی نیست، زلزله هست، فتنه ها هست و مسائل دیگر این مناجات شما باعث می شود عنایتی آقا جان به شما داشته باشد.

*دست نوشته های معارفی سلطان احمدی

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه مطلب : http://zohooronline.ir/2090

(*** استفاده از این مطلب با درج منبع آن “ظهورآنلاین” بلا مانع می باشد.***)

نظرات بسته شده است.