تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۴ اسفند ۹۶.::. ساعت : ۵:۵۴ ب.ظ
کدخبر : 2108
Print Friendly, PDF & Email

چگونگی اتصال به امام زمان عج در بیان آیت الله قرهی

آیت الله قرهی گفت: ما هر چه داریم از قرآن ناطق امام زمان (عج) است و اتصال به قرآن ناطق باعث تفهیم قرآن برای ما می شود.

به گزارش ظهور آنلاین، آیت‌الله روح‌الله قرهی، تولیت حوزه علمیه امام مهدی(عج) تهران شامگاه یکشنبه، ۱۳ اسفندماه در جلسه هفتگی تفسیر خود که در مسجد امام حسن مجتبی(ع) شرق تهران برگزار شد، با بیان سه دستورالعمل برای چگونگی فهم قرآن بیان کرد: برای اینکه قرآن را خوب بفهمید و متوجه شوید سه دستورالعمل را انجام دهید، اول اینکه قرآن را زیاد بخوانید، دوم ثواب آن را به روح حضرت نرجس خاتون(س)، والده امام زمان(عج) هدیه کنید و سوم اینکه به قرآن ناطق امام زمان(عج) متصل شوید؛ این سه توصیه دستورالعمل اولیاء و بزرگان بوده که بسیار اثرگذار است.

وی ادامه داد: ما هر چه داریم از قرآن ناطق امام زمان(عج) است و اگر کسی بگوید از خودم هست قطعا گرفتار می‌شود. پس بدانید همه چیز در خانه قرآن ناطق، امام زمان(عج) است و اتصال به قرآن ناطق باعث تفهیم قرآن برای ما می‌شود، پس تا می‌توانید به قرآن ناطق متصل شوید.

آیت‌الله قرهی با توصیه به اینکه هر ساعت یک دعای سلامتی برای امام زمان(عج) بخوانید، گفت: برای توسل به امام زمان(عج) هر ساعت دعای فرج(أللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحجّه بن الحسن…) را برای امام زمان(عج) بخوانید. فکر نکنید این سفارش، حرف قشنگی است که من بیان می‌کنم و شما می‌شنوید؛ انجام این سفارش بسیار تأثیرگذار است.

وی ادامه داد: در ابتدا ساعت یا موبایلتان را هر ساعت تنظیم کنید که یادآور شود و شما این دعای سلامتی را بخوانید که اگر مداومت داشتید، بعد از مدتی بدنتان خودش کوک می‌شود و به شما سر هر ساعت یادآوری می‌کند تا این دعا را بخوانید. این اتصال را جدی بگیرید که باعث می‌شود به شما علم، حلم، بصیرت، اخلاق و … مرحمت کنند.

تولیت حوزه علمیه امام مهدی(عج) تصریح کرد: فتنه‌هایی که می‌آید و می‌گذرد با اتصال به امام زمان‌(عج) رفع می‌شود؛ این اتصال خیلی عجیب است، خدا گواه است چه اثرهایی دارد.

وی افزود: آخر شب هم سعی کنید با امام زمان(عج) حرف بزنید، وضو بگیرید و موقع خواب که چراغ‌ها را هم خاموش کردید و در بستر نشسته‌اید چند دقیقه با امام زمان(عج) حرف بزنید. این حرف زدن را خود آقاجان هم خیلی دوست دارند. بارها گفته‌ام و چون خیلی مهم است باز می‌گویم که اگر کسی هر شب با آقاجان حرف بزند و قطع نشود و بر آن مداومت داشته باشد، خدا گواه است که به یک سال نمی‌کشد که چیزهایی را خودش متوجه خواهد شد و عنایت امام(عج) را خواهد دید.

آیت‌الله قرهی در پایان با اشاره به پایان سال و کمک به دیگران گفت: مسئله دیگر این که ببینید امام زمان(عج) از ما چه می‌خواهد؟ بدانید که آقاجان به کسانی عنایت می‌کند که آن‌ها یاد دیگران باشند. در روزهای آخر سال هستیم و این وضع اقتصادی را هم می‌بینید، نکند ما دنبال خودمان و همسر و فرزندانمان باشیم و همسایه و فامیل خود را فراموش کنیم و از آن‌ها خبر نداشته باشیم.

وی ادامه داد: ما رسممان است که عید نورزو لباس نو بپوشیم، نکند ما که ادعا می‌کنیم امام زمانی و محب اهل بیت(ع) هستیم ولی همه چیز را برای خودمان بخواهیم. بدانید که امام زمان‌(عج) به کسی عنایت می‌کند که به یاد دیگران باشد، دست دیگران را بگیرد، دست فامیل و همسایه را بگیرد.

این استاد حوزوی افزود: نکند ما لباس یا چیزی بگیریم که دیگران آن را ندارند و وقتی ما را می‌بینند آه بکشند، ما با این آه می‌سوزیم. مواظب آه دیگران باشید و اگر چیزی هم می‌گیریم در حد معمول خودمان باشد؛ عنایت امام زمان(عج) به کسانی است که هوشیار هستند که در چه جامعه‌ای هستند و چه‌کار می‌کنند.

به قلم: امیرمحسن سلطان احمدی

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه مطلب : http://zohooronline.ir/2108

(*** استفاده از این مطلب با درج منبع آن “ظهورآنلاین” بلا مانع می باشد.***)

نظرات بسته شده است.