تاریخ انتشار :جمعه ۳۱ فروردین ۹۷.::. ساعت : ۸:۴۵ ق.ظ
کدخبر : 2122
Print Friendly, PDF & Email

چرا برای امام زمان عج صدقه می دهیم؟

آیت الله ناصری: موقعي كه صدقه براي حضرت دادم، مثل دست گذاشتن روي كليد است که نور ولايي وجود خودم را روشن كرده‌ام و خودم استفاده مي‌كنم، نه امام زمان علیه السلام.

به گزارش ظهور آنلاین، آیت الله ناصری، استاد اخلاق حوزه در یکی از سخنرانی های خود اینگونه بیان کرده است: گاهی سؤال می‌شود؛ اگر امام زمان (علیه السلام) به کسی احتیاج ندارد؛ پس این‌که بزرگان می‌گویند برای امام زمان علیه السلام صدقه بدهید و عبادات را محضر حضرت هدیه کنید و … برای چیست؟

در جواب می‌گوییم: ‌حضرت، بیمه حق تعالی است. ذخیره الهی است و عُصاره عالم وجود است. حضرت حق، وجود امام زمان علیه السلام و حیات و صحتش را تا موقعی که تشکیل حکومت جهانی بدهد، تضمین کرده است. این مسلم است؛ ولی توسلات ما برای استفاده خود ما است؛ برای مثال، این لامپی که اینجا روشن است، هیچ احتیاجی به من ندارد. من احتیاج به نور دارم.

پس موقعی که صدقه برای حضرت دادم، مثل دست گذاشتن روی کلید است که نور ولایی وجود خودم را روشن کرده‌ام و خودم استفاده می‌کنم، نه امام زمان علیه السلام. عبادات و صدقات، برای این است که ما از وجود حضرت استفاده بکنیم و بین من و وجود حضرت، ارتباطی باشد.

*حوزه نیوز

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه مطلب : http://zohooronline.ir/2122

(*** استفاده از این مطلب با درج منبع آن “ظهورآنلاین” بلا مانع می باشد.***)

نظرات بسته شده است.