تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۳ مهر ۹۳.::. ساعت : ۶:۴۷ ب.ظ
کدخبر : 270
Print Friendly, PDF & Email
آشنایی با فرقه های انحرافی؛

فرقه های ساتانیسم (شیطان پرستی)

با توجه به ظهور قارچ گونه فرقه های انحرافی در این یاداشت سعی شده است به صورت خلاصه با فرقه ساتانیسم شما کاربران گرامی را آشنا نماییم.

به گزارش پایگاه تحلیلی ظهور آنلاین: با توجه به ظهور قارچ گونه فرقه های انحرافی در این یاداشت سعی شده است به صورت خلاصه با فرقه ساتانیسم شما کاربران گرامی را آشنا نماییم.

شیطان پرستی فلسفی

این شیطان پرستی توسط آنتوان لاوِی ایجاد شده است و مراسم آنها شبیه مراسم جادوگری آلیستر کراولی ، (جادوگر قرن هفدهم میلادی بریتانیا) می باشد.

 

این نوع شیطان پرستی به شدت تحت تاثیر افکار آلیستر کراولی، نیچه، رند، مارکوس دی سید، ویندهام لویس، چارلز داروین، مارک تواین و دیگران بوجود آمده است.

در شیطان پرستی لاوِی، شیطان نیروی مثبت است. و در مقابل آن، اعمال کلیسای مسیحیت مورد تمسخر قرار می گیرد و اعمال دنیوی در مقامی بالا فرض می شوند.

این ضدمذهب به خاطر جو حاکم بر جوامع غربی ایجاد شده است. که به خاطر شدت عمـل کلیسا، مـردم دیـن زده شده و از خداوند دور گشتند.

شیطان پرستی دینی Religious Satanism:

این نوع شیطان پرستی شبیه شیطان پرستی آنتون لاوِی است. اما با این تفاوت که در این نوع، شیطان نوعی جنبه خدایی و متافیزیکی دارد. زیرا آئین های خاصی در آن اجرا می شود که شبیه اعمال الهی است.

ممکن است پیروان این مکتب، به یک خدا یا خدایان متعددی اعتقاد داشته باشند که این خدایان برگرفته شده از خدایان مصر و یونان و بین النهرین می باشند.

گاه خدای آنها همان فرشته رانده شده لوسیفر از درگاه خدا می باشد. که آنها اعتقاد دارند طغیان او در برابر خداوند کاملاً درست بوده است. (دقیقاً همان مطلبی که یزیدیان درباره ملک طاووس می گویند.)

برخی از آنها اعتقاد دارند که فرشتگان دیگر، با بدگویی او نزد خداوند موجب رانده شدن او شدند. کلاً این گروه به آزادی فکر و عمل و بالا بردن خود به هر وسیله ای، حتی جادو اعتقاد دارند.

این گروه بر اساس آیه ای از تورات که در آن اشاره شده (خدا به انسان اجازه استفاده از میوه درخت دانایی را نداد تا چشمانش باز گردد و خوب و بد را ببیند و خود تبدیل به خدا شود)۱، شیطان را عامل آگاهی انسانها می دانند و انسان را از پرستش خدایی که مانع آگاهی و پیشرفت انسانهاست بر حذر می دارند و انسان را برای شناخت مسیر درست، کامل می بینند. همچنین خدای مورد پرستش بشر را خدایی ظالم می دانند، که چند بار در طول تاریخ ظلمهای بزرگی به انسانها کرده است.

شیطان پرستی گوتیک Gothic Satanism:

این نوع شیطان پرستی همان شیطان پرستی عصر سلطه کلیسا است. در این نوع شیطان پرستی کودک خواری، قربانی کردن دختران، بز کشی و تمام کارها و اعمال ضد کلیسا انجام می شود.

شیطان پرستی نزدیکی زیادی به جادوگری دارد. و دنیای آن پر از افسانه های گوناگون، شیاطین متعدد و افراد مختلف خصوصاً جادوگران است. در دنیای امروز هم کشورهای مختلفی دارای کلیسای شیطان هستند. کشورهای آمریکا،‌ انگلیس، آلمان و همچنین چین.

بر خلاف ادعای شیطان پرستان جدید، که بر اساس متون کتاب مقدس شیطان پـرستی، بر عـدم کودک آزاری و آزار حیوانات پافشاری می کنند، وحشتناک ترین اعمال توسط آنها تنها برای مقابله با دستورات الهی انجام می شود.

شیطان پرستی آته ایستیک Satanism Atheistic

آته ایستها منکران خدا هستند. خدایان همانقدر قدرت دارند که پیروانشان. هر آته ایستی هیچ خدایی با هر قدرتی را قبول ندارد. خیلی از آته ایست ها در افکارشان محافظه‌کاری به خرج می دهند.

می گویند: ما به چیزی که نمی‌بینیم اعتقاد نداریم و این قاعده شامل شیطان هم می شود. از جمله اعتقادات این گروه می توان به موارد زیر اشاره کرد.

در جهان زمین، چیزی برای هدایت نمی خواهیم. ما ادیان فریبکار و متظاهر و ریاکارانه را نمی خواهیم. تنها چیز خوبی که در ادیان یکتاپرست یافت می شود، آدم بدها هستند.

 

تو تنها کسی هستی که کنترل زندگیت را بدست داری. چیزی به اسم خدا زندگیت را بهتر نمی کند.

نقل از:پایگاه معارف

Print Friendly, PDF & Email

لینک کوتاه مطلب : http://zohooronline.ir/270

(*** استفاده از این مطلب با درج منبع آن “ظهورآنلاین” بلا مانع می باشد.***)

نظرات بسته شده است.